دوره ی کارشناسی علوم قرآنی و حدیث

دوره ی مزبور، تلفیقی از نظام دانشگاهی در رشته "علوم قرآنی و حدیث" و دروس قرآنی شامل "ترجمه، تفسیر، حفظ کل و مفاهیم" و نیز برخی از دروس حوزوی می باشد که برای اولین بار در کشور توسط عصر قرآن انجام می پذیرد.

دانش پژوه همزمان با گذراندن واحدهای دانشگاهی (حدود 150 واحد درسی) در رشته علوم قرآنی وحدیث ، واحدهای قرآنی و حوزوی  خود را نیز فرا گرفته و به توانمدیهای بسیار مطلوبی دست پیدا می کند.

نحوه ثبت نام و جذب

جذب رشته مزبور در "عصر قرآن" بدون کنکور بوده و دانش پژوه پس از گذراندن مراحل جذب، که شامل آزمون ورودی و مصاحبه می گردد، به صورت رسمی در مجموعه پذیرفته می گردد.

جهت ثبت نام، به روی آیکن "ثبت نام آن لاین" کلیک کرده و اطلاعات خواسته شده را تکمیل نمائید و یا با شماره تلفن 7257941 تماس حاصل نمایید.

تذکر:

داشتن مدرک دیپلم جهت ورود به "عصر قرآن" ضروری است.

شیوه اخذ مدرک

دانش پژوه پس از ورود رسمی به مجموعه و قبولی در امتحانات نهایی، به توانائیهای علمی مطلوبی، از جمله حفظ کل، آشنایی با فن ترجمه، تفسیر، مفاهیم کاربردی، و ... دست پیدا کرده و می تواند، مدرک رسمی "کارشناسی علوم قرآنی و حدیث " خود را از وزارت علوم دریافت نماید.

به عبارت دیگر دوره، به شکل غیر انتفاعی برگزار گردیده و دانش پژوه می بایست به طور رسمی در امتحانات سراسری، جهت اخذ مدرک شرکت نموده و حد نصاب قبولی را کسب نماید.

نحوه ی اخذ مدرک

1-      قبولی در آزمون کنکور "کارشناسی ارشد" رشته ی علوم قرآنی و حدیث

2-      قبولی در آزمون شفاهی "صحت حفظ کل" که توسط سازمان سنجش صورت می پذیرد

نکته :

-          شرکت در کنکور کارشناسی ارشد برای این دسته از دانش پژوهان، به منزله ورود به دانشگاه نیست، بلکه به منزله ی آزمون اخذ مدرک لیسانس می باشد.

-          رشته ی مزبور در دو دوره ی "سه ساله" و "شش ساله" برگزار می گردد.

-          نوع انتخاب دوره (سه ساله و یا شش ساله) بعد از گذراندن ترم آزمایشی و بررسی میزان توانمندی دانش پژوه، توسط واحد آموزش تعیین می گردد.

-          نمره قبولی در تمام دروس در "عصر قرآن" 14 می باشد.

-          بعد از پذیرش، مراحل انتخاب واحد و رویت پرونده آموزشی، توسط خود دانش پژوه، از طریق "سامانه الکترونیکی" در سایت انجام می پذیرد.

-          بیش از سه جلسه غیبت در هر درس، موجبات حذف آن را فراهم آورده و دانش پژوه شامل برخوردهای انضباطی می گردد.

-          مرخصی تحصیلی در بین ترمها با موافقت واحد آموزش پیش بینی شده است.

-          بعد از پذیرش، هر گونه غیبت و یا عدم حضور بدون هماهنگی با واحد آموزش، انصراف تلقی شده، از پذیرش مجدد محروم و مسئولیت شرعی آن بر عهده دانش پژوه می باشد.

-          تمامی کلاسهای مربوطه حضوری بوده و در نوبت صبح برگزار می گردد و در صورت ارائه کلاسی در شیفت بعد از ظهر، دانش پژوه موظف به حضور در آنها می باشد

-          از آوردن همراه به کلاسها جلوگیری به عمل می آید.

3851 :تعداد دفعات بازید بخشها
 
© 2010 Quran-Times team, All Rights Reserved.