شنبه 14 فروردين 1395

صفحه مناسب براي چاپگر

عمومی

اسلام تروریسم را کاملاً رد می‌کند

محمت گورمز در سخنانی در روز جمعه، 13 فروردین همچنین گفت: مسلمانان نباید به خاطر اقدامات تروریست‌هایی که ادعای مسلمانی دارند، عذرخواهی کنند.

وی این سخنان را در مراسم نماز جمعه که در مرکز تازه تأسیس شده «دیانت» در مریلند آمریکا برگزار شد، بیان کرد.

وی در جمع هزاران نفر از مسلمانان حاضر در نماز جمعه گفت: پیام من به شما این است که سر خود را با شکوه و عزت بالا گرفته و به خاطر اعمال جنایتکارانه‌ای که به اسم اسلام انجام می‌شود، شرمسار نباشید.

به نظر می‌رسد گورمز با این سخنان پیامی برای برخی از کاندیدهای جمهوری‌خواه ریاست جمهوری آمریکا داشت که اظهارات ضداسلامی‌شان، به ویژه پس از حملات تروریستی داعش در فرانسه و بلژیک، تشدید شده است.  

وی افزود: همه ما می‌دانیم برای جنایت‌هایی که علیه بشریت انجام می‌شود، هرگز توجیهی در اسلام نمی‌توان یافت و نه در قرآن کریم و نه در سنت پیامبر رحمت(ص)، هیچ مبنایی برای اینگونه اقدامات وجود ندارد.

رئیس سازمان دیانت ترکیه همچنین به مسلمانان توصیه کرد که از راه میانه‌ روی اسلام منحرف نشوند و گفت: لازمه این مسئله درک سایر عقاید مذهبی است.

وی همچنین گفت: ایدئولوژی‌ها و تفکرات انحرافی که توسط تروریست‌ها تبلیغ می‌شود، هیچ جایگاهی در قلب و ذهن مسلمانان با تقوا ندارد.

وی از این که منطقه خاورمیانه که محل ظهور ادیان ابراهیمی است، از مصیبت‌های تلخ ناشی از تروریسم رنج می‌برد،‌ ابراز تاسف کرد و گفت: ایدئولوژی‌ها و گروه‌هایی که در حال تخریب خاورمیانه، این سرزمین مقدس،‌ هستند جایگاهی در اسلام ندارند و باید توسط همه مسلمانان رد شوند.

ایکنا


لينك هاي مرتبط

. پرخواننده ترين مطلب در عمومی:
   آغاز ثبت‌ نام طرح نهضت ملی حفظ قرآن كريم

تروریسم هیچ جایگاهی در اسلام ندارد | ورود به سيستم/عضويت | 0 نظر
نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

 بخشها
 
© 2010 Quran-Times team, All Rights Reserved.