چهارشنبه 2 آذر 1390

صفحه مناسب براي چاپگر

عمومی

محمد بنيادی، مشاور قرآنی وزير آموزش و پرورش، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، با اشاره به آغاز طرح نهضت ملی حفظ قرآن كريم، عنوان كرد: اجرای اين طرح شامل چهار مرحله پيش از اجرا و چهار مرحله پس از اجرا است كه برنامه‌های پيش از اجرای اين طرح انجام شده است.

وی در ادامه افزود: پيش از آغاز اجرای طرح نهضت ملی حفظ قرآن كريم، دو جلسه با حضور رئيس‌جمهور و وزير آموزش و پرورش برگزار شد كه نخستين جلسه در سالن شهيد بهشتی نهاد رياست جمهوری و با حضور رئيس‌جمهور و مسئولان وزارت آموزش و پرورش و دومين جلسه نيز در تالار وزارت كشور با حضور مديران مدارس، مسئولان استان‌ها و همزمان در 31 استان كشور نيز چنين مراسمی برگزار شد.

بنيادی با بيان اينكه همزمان با برگزاری مراسم آغاز طرح نهضت ملی حفظ قرآن كريم در تهران و 31استان كشور، بخشنامه اجرای اين طرح به استان‌ها ابلاغ شد، عنوان كرد: اقدامات نهايی برای اجرايی شدن اين طرح در استان‌ها انجام شده است كه با شروع طرح، نزديك به 3 ميليون دانش‌آموز و فرهنگی در سراسر كشور تحت پوشش طرح نهضت ملی حفظ قرآن كريم قرار خواهند گرفت.

مديران آموزش و پرورش مكلف به ثبت‌نام از دانش‌آموزان ظرف 15 روز شده‌اند

مديركل گسترش قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش با بيان اين ثبت‌نام از دانش‌آموزان و فرهنگيان داوطلب برای حضور در طرح نهضت ملی حفظ قرآن كريم ازسه شنبه 1 آذر، در 32 استان كشور آغاز شده است، عنوان كرد: مديران‌كل آموزش و پرورش استان‌ها و مديران مدارس مكلف شده‌اند، ظرف 15 روز به عبارتی از  1 آذر تا 15 آذر، 20 درصد از دانش‌آموزان و فرهنگيان را برای شركت در اين طرح ثبت‌نام كنند.

وی افزود: براساس پيش‌بينی‌های انجام شده در اداره‌كل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش نزديك به 3 ميليون دانش‌آموز و فرهنگی در اين طرح ثبت‌نام خواهند داشت.

مشاور قرآنی وزير آموزش و پرورش با اشاره به راه‌اندازی سايت طرح نهضت ملی حفظ قرآن كريم عنوان كرد: تمامی آمار و اطلاعات ثبت‌نام شدگان طرح نهضت ملی حفظ قرآن كريم در اين سايت قرار می‌گيرد.

ثبت‌نام مجازی از دانش‌آموزان و معلمان در طرح نهضت ملی حفظ قرآن كريم

وی در ادامه با بيان اينكه دانش‌آموزان علاقه‌مند برای شركت در اين طرح بايد به دفاتر مدارس خود مراجعه كرده و اطلاعات خود را ثبت‌ كنند، يادآور شد: علاوه بر ثبت‌نام حضوری از دانش‌آموزان و معلمان در اين طرح، شرايط ثبت‌نام به صورت مجازی نيز در سايت طرح نهضت ملی حفظ قرآن كريم فراهم شده و دانش‌آموزان و معلمان می‌توانند به صورت اينترنتی در اين طرح ثبت‌نام كنند.

بنيادی در اين بخش از سخنان خود با بيان اينكه پس از پايان ثبت‌نام از دانش‌آموزان و فرهنگيان، اجرای اين طرح به سرعت آغاز خواهد شد، گفت: تمامی مدارس كشور بايد در پايان فروردين 91، گزارش و نحوه عملكرد خود را به دفتر گسترش قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش اعلام كنند و جشن پايان نخستين دوره طرح نهضت ملی حفظ قرآن كريم را ارديبهشت‌ماه، در شهرستان‌ها برگزار كنند.

جشن ملی پایان طرح نهضت ملی حفظ قرآن کریم خرداد 90 برگزار می‌شود

وی در ادامه با يادآوری اينكه جشن پايان نخستين دوره طرح نهضت ملی حفظ قرآن كريم ارديبهشت‌ سال آينده در مناطق و شهرستان‌های سراسر كشور برگزار خواهد شد، اظهار كرد: همايش ملی پايان طرح نهضت ملی حفظ قرآن كريم نيز خرداد‌ 91، با حضور رئيس‌جمهور، وزير آموزش و پرورش، مديران و مسئولان آموزش و پرورش و ... در تهران برگزار خواهد شد.

دبير ستاد اقامه نماز وزارت آموزش و پرورش در بخش ديگری از سخنان خود درباره نحوه اجرای طرح نهضت ملی حفظ قرآن كريم گفت: جلسات آموزشی و توجيهی برای آموزش مدرسان در تمامی استان‌ها برگزار خواهد شد و منابع و محتوای اين طرح نيز از طريق سايت طرح نهضت ملی حفظ قرآن كريم به مدرسان و دانش‌آموزان ارائه می‌شود.


لينك هاي مرتبط

. پرخواننده ترين مطلب در عمومی:
   آغاز ثبت‌ نام طرح نهضت ملی حفظ قرآن كريم

آغاز ثبت‌ نام طرح نهضت ملی حفظ قرآن كريم | ورود به سيستم/عضويت | 0 نظر
نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

 بخشها
 
© 2010 Quran-Times team, All Rights Reserved.